Biwak zuchowy „Wyginam śmiało ciało” – czyli wielkie świętowanie Imienin Zucha

Czuwaj! Czuj!

W weekend w siedzibie naszego hufca odbył się biwak zuchowy „Wyginam śmiało ciało” – czyli wielkie świętowanie Imienin Zucha! 🤩🥳 Zuchy poznały historię ruchu zuchowego na ziemiach polskich i stworzyły z masy solnej znaczki Słoneczka ☀️ i Wilczka 🐺. Tuż przed snem odbył się seans filmowy bajki „Madagaskar”. Następnego dnia po przygotowaniach zuchy wyruszyły w podróż na Madagaskar🇲🇬, dowiedziały się jak wygląda ochrona zwierząt w Polsce i zaczęły szykować się na bal💃. Każdy zrobił maskę według swojego projektu🎭. Tuż przed wielką imprezą odbyło się świeczkowisko 🕯 na którym część zuchów złożyła Obietnicę Zucha i otrzymała Znaczek Zucha, a niektórzy dostali gwiazdki Zucha Ochoczego i Zucha Sprawnego. Potem zaczęła się zabawa u króla Juliana! Nie zabrakło jedzenia, które zuchy same przygotowały na innych zajęciach (owoce🍎🍐🍊, kanapki🥪 i babeczki🧁). Na koniec biwaku, każdy uczestnik otrzymał trop Przyjaciela Madagaskaru oraz Hufcową Książeczkę Zucha!