Warsztaty Starszoharcerskie „Drogowskaz”

Czuwaj!

W sobotę 13 kwietnia odbyły się Warsztaty Starszoharcerskie „Drogowskaz” zorganizowane przez dh. Gabrielę Romaniuk oraz phm. Michalinę Barabaniec. ✨ Zajęcia rozpoczęliśmy od podziału na zastępy i przedstawienia się. Oprócz harcerzy starszych z naszego hufca gościliśmy również druha z Hufca ZHP Chełm. 🍀 Wprowadzenie do warsztatów to dyskusja na temat tego, czym powinien wyróżniać się HS wśród młodszych kolegów z drużyny oraz swoich rówieśników. Następnie ruszyliśmy na grę terenową dotyczącą dewizy oraz symboliki Starszoharcerskiej Róży Wiatrów, która opiera się na czterech wszechstronnych rozwojach. 💡W ramach rozwoju emocjonalnego i duchowego harcerze rozwiązali test na typ komunikacji i porównali wyniki z rzeczywistością. 🤝 Krzyżówka zdecydowanie zapewniła uczestnikom rozwój intelektualny, a w szczególności poszerzyła zasób słownictwa. 🔤 Prowadząc sondę uliczną, HSy wywołały uśmiech na twarzach dorosłych Bialczan dzięki przypomnieniu im beztroskich lat młodości. 🎤🤸 Jak już jesteśmy w temacie wspominania dziecięcych zabaw, to płynnie przechodzimy do rozwoju fizycznego i współzawodnictwa pomiędzy zastępami, których zadaniem było przechwycenie chust harcerzy z drugiego patrolu. 🥇 Nie można nie wspomnieć o dewizie: „Znajdź swój kierunek”, a praca z nią polegała na znalezieniu tajemniczej koperty, do której prowadziły wskazane azymuty. 🧭 Po grze terenowej przeszliśmy do meritum- harcerze otworzyli znalezione koperty z kartami prób na Naramiennik Starszoharcerski. Każdy zastęp wylosował opis kandydata do zdobywania naramiennika i ułożył dla niego próbę, oczywiście korzystając z tropów, sprawności i wyzwań. 🔥 Warsztaty zakończyliśmy podsumowaniem oraz wręczeniem dyplomów ukończenia, co udało się wszystkim uczestnikom. Gratulujemy i czekamy na pierwsze postępy w Waszych próbach! 😀

HO Gabriela Romaniuk