Pierwsza Pomoc

Czuwaj!

Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim, ale przecież najpierw sam musi się nauczyć, jak tej pomocy udzielić 😃 W czwartek nasi Harcerze Starsi i przedstawiciele 24 BDW ,,Inventa” Gabrysia i Krzysiek, przeprowadzili zbiórkę o pierwszej pomocy. Zaczęliśmy od podstaw, czyli zasad naszego bezpieczeństwa oraz numerów alarmowych 🆘 Po odrobinie teorii, nadszedł czas na praktykę! Ćwiczyliśmy postępowanie w przypadku oparzeń czy ukąszeń owadów 🐜 opatrywaliśmy rany, a nawet zatamowaliśmy krwotok 🩸Rozpoznaliśmy sytuacje, w których mogło dojść do urazu kręgosłupa oraz udaru słonecznego, dowiedzieliśmy się, co robić w takim przypadku ☀️ Oczywiście nie mogło zabraknąć RKO. Po tej (pełnej emocji) zbiórce będziemy mogli śmiało wypełnić pierwsze ogniwo łańcucha ratunkowego, dbając o bezpieczeństwo własne i poszkodowanego oraz zamknąć sprawność Ratownika 🔗⚜️