Chorągwiany Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „Na skrzydłach dźwięków”

Czuwaj!


27 maja 2023 roku wzięliśmy udział w Chorągwianym Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „Na skrzydłach dźwięków” organizowanym w Chełmie. Uśmiechnięci, zwarci i gotowi, ruszyliśmy w drogę, by już za chwilę zawojować scenę Chełmskiego Domu Kultury 🎤. Wystawiliśmy reprezentantów we wszystkich kategoriach i wszyscy poradzili sobie wyśmienicie! 
Zuchy z 23 Bialskiej Gromady Zuchowej „Bystre Asy” i 2 Gromady Zuchowej „Pogodni Podróżnicy” w Łomazach zdobyli wyróżnienie za wykonanie piosenek „Krajka” oraz „Mały Obóz” 🏕️. Harcerze z 36 Drużyny Nieprzetartego Szlaku „Żywioły” w Zalutyniu wystąpili z utworami „Bieszczadzki Trakt” oraz „Morskie Opowieści” i zajęli pierwsze miejsce w kategorii Nieprzetartego Szlaku 🏆. Harcerze z 13 Bialskiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Astus” i 35 Bialskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej „Nautis” podbili serca jury, śpiewając „Harcerskie ideały” oraz „Marco Polo”, za co również zostali nagrodzeni pucharem za pierwsze miejsce ⚜️! Harcerze Starsi z 1 Drużyny Harcerskiej „Amici” w Łomazach i Wędrownicy z 24 Bialskiej Drużyny Wędrowniczej „Inventa” zaśpiewali piosenki „Bez Słów” oraz „Wędrowanie” 🏞️. 
W oczekiwaniu na wyniki wysłuchaliśmy koncertu zespół Falochron i poczuliśmy magię ich spokojnej, skłaniającej do refleksji muzyki 🎶.
Ten, kto myślał, że to koniec wrażeń na jeden dzień zdecydowanie się pomylił! Korzystając z zaproszenia phm. Michała Kucharskiego, prosto z Chełma wyruszyliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego ZHP Grabniak! Tu właśnie swoje Przyrzeczenie Harcerskie złożyła mama jednej z harcerek, dh. Joanna Kunc. I teraz czas na werble! Michalina Barabaniec oficjalnie jest podharcmistrzynią! Serdecznie gratulujemy obu Druhnom i życzymy wszystkiego harcerskiego! ❤️
Ten pełen radości dzień zwieńczyliśmy wspólnym ogniskiem z kiełbaskami oraz pływaniem kajakami przy zachodzie Słońca 🛶.
Dziękujemy naszej kadrze pwd. Agnieszce Lewkowicz, pwd. Kamili Telaczyńskiej-Golwiej, pwd. Agnieszce Garbatiuk, pwd. Monice Mikołajczak, pwd. Janowi Hołubowi, pwd. Michałowi Kasperukowi oraz phm. Krzysztofowi Kowalukowi za profesjonalne przygotowanie nas do wystąpienia, a także dodawanie sił i otuchy przed wyjściem na scenę. Dziękujemy również Komendantce Hufca ZHP Biała Podlaska za organizację wyjazdu i phm. Michałowi Kucharskiemu za zaproszenie i przygotowanie aktywnego popołudnia! ❤️


Gabriela Romaniuk